Ponownie chcemy podjąć działania w projekcie EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

• W naszej szkole od trzech lat uczymy dzieci podstaw szycia. Ale czy tylko? Otóż nie 😁 szycie to integracja, miło spędzony czas, śmiech 🤣, satysfakcja. Podczas ferii szyliśmy dla ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ❤️

• "#NauczycieleSzyjąNaWOŚP #WOŚP2022 #SzyjemyDobro

A oto podsumowanie akcji NAUCZYCIELE SZYJĄ DLA WOŚP ❤️ nasz SPONGEGUMIŚ trafił do niesamowitej rodzinki z naszej gminy 🥰 Do projektu przystąpiło 100 szkół, nauczyciele uszyli 127 maskotek 😍 wspólnie przekazaliśmy 22 192 02 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ❤️ jesteśmy dumni i zadowoleni bo to kolejne fajne doświadczenie ❤️

Anna Jędraszczak i Marta Cichosz

• Ahoj nowa przygodo! Pierwsza lekcja szycia online za nami. Dziś po lekcjach grupa wolontariuszy naszej szkoły spotkała się na pierwszej lekcji szycia. Lekcję prowadziła koordynator ogólnopolskiego projektu EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW, pani Marta Florkiewicz-Borkowska- trenerka edukacyjna, trenerka w zakresie arteterapii. Podczas spotkania ustaliliśmy komu podarujemy uszyte przez nas EMOTKI. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

Uwaga!!!

Zaczynamy nową przygodę J

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji szycia

Emotkowych Pożeraczy Smutków

#szyjemydobro

Jesteśmy szkołą, w której niesie się dobro.

JJJ

Podczas projektu będziemy pokazywać inny wymiar szkoły!

Zamierzamy zrobić coś dla innych, coś co zostanie z uczniami na zawsze.

Będziemy dbać o zdrowie psychiczne, wspólnie spędzać czas ze sobą, budować relacje, uszyjemy coś dla kogoś, damy dobro innym.

• Za nami drugie szycie emotek 😂 uczniowie poświęcili swój wolny czas i w ramach wolontariatu uszyli poduszki, które trafiły do dzieci z Ukrainy ❤️ było bardzo miło razem spędzić czas 😁 kolejne szycia przed nami 🙉🤣

• Podsumujmy nasze szycie w pierwszym półroczu

• Działania przynoszą efekty:

• spędzamy ze sobą czas,

• pomagamy innym,

• wpływamy na wzmocnienie więzi emocjonalnych,

• uczymy się szyć,

• nawiązujemy współpracę z innymi,

• rozwijamy zainteresowania.

Listopad i grudzień 2022r. to pracowity czas dla wszystkich biorących udział w projekcie:

• uszyliśmy piękne świąteczne poduszki, które zostały sprzedane na kiermaszu w szkole i w Urzędzie Gminy Ciechanów,

• za pieniądze z kiermaszu zakupiliśmy świąteczne upominki dla potrzebujących uczniów naszej szkoły,

• uszyliśmy 21 poduszek – emotek, które podarowaliśmy uczestnikom koncertu dzieci niepełnosprawnych „Spełniamy Marzenia”.

• W działaniach wspierała nas Rada Rodziców i Klub Seniora w Gumowie, którym bardzo dziękujemy. Przed nami ferie zimowe, planujemy zakupić nowy materiał i uszyć kolejne POŻERACZE SMUTKU, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczyć na budowę centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży.