• Konkurs pięknego czytania

      • Nasze pierwszaki poznały już wszystkie literki, bardzo ładnie je piszą i czytają. Dzieci poznały też zasady pięknego czytania i wiedzą, że trzeba czytać głośno, wyraźnie, płynnie, poprawnie, z intonacją oraz zwracać uwagę na znaki interpunkcyjne.

        W czwartek 10 czerwca 2021 r. odbył się biblioteczny konkurs pięknego czytania wiersza Juliana Tuwima "Pan Hilary". Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, porównania ich z możliwościami innych oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Do czytania zgłosiło się 7 chętnych. Pozostałe dzieci stworzyły jury i przyznawały od 1 do 6 punktów. W ocenie wspierała dzieci pani A. Jędraszczak – logopeda szkolny. Po podliczeniu głosów okazało się, że najpiękniej wiersz przeczytał Mateusz Olszewski i zdobył tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Wyróżnienia zdobyły – Daria Mikiewicz i Lena Magdyj. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy, książki i drobne upominki.

        Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich do dalszego trenowania pięknego czytania :)

      • Pasowanie na czytelnika

      • 5 marca 2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

        Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

        Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Piosenka w ich wykonaniu to „hit” biblioteki, którą wszyscy uczniowie chętnie śpiewają podczas wizyt w bibliotece.

        Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek"  organizowanego przez Instytut Książki realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład Wyprawki wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem"  oraz kreatywny alfabet.

        Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a przygotowana przez rodziców niespodzianka sprawiła mi wielką radość. Piękny, pachnący bukiet wiosennych kwiatków zdobi bibliotekę. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za cudowny prezent.

        Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

        Życzę dzieciom wiele radości płynącej z czytelniczej przygody. Oby udało się rozkochać ich w książkach!

      • 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wielkie święto - Dzień Pluszowego Misia. Z powodu pandemii bez ukochanych pluszaków, ale również wesoło jak co roku.

        Spotkanie rozpoczęło się od zajęć online z uczniami klasy 2. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz historiężnych bajkowych misiów. Rozwiązywały zagadki tematyczne, układały wirtualne puzzle, bawiły się w kodowanie i gry matematyczne. Następnie pluszowy miś zawitał do grup przedszkolnych. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu transmitowanym na profilu społecznościowym Facebook „W domu misia Teddego”. Później zabawa przeniosła się na salę gimnastyczną. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Każde dziecko mogło zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce.

        Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

        W uroczystość włączyli się również uczniowie klasy 4 – wykonali "misiowe" karty matematyczne. Bardzo im dziękujemy za wspólną zabawę.

      • Sowa biblioteczna

      • Sowa jest symbolem mądrości, a mądrość łączy się z książkami, czytaniem, biblioteką, tym samym sowa stała się symbolem książki i biblioteki. Sowy są bohaterkami wielu bajek, legend i przysłów. Któż z nas nie zna przemądrzałej sowy z Kubusia Puchatka czy sowy- bohaterki wiersza Jana Brzechwy.

        Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt. "Sowa biblioteczna" w którym udział wzięli uczniowie z klas I – III oraz dzieci z grup przedszkolnych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów, rodziców do czytania i czerpania wiedzy z książek, rozbudzanie indywidualnych zdolności i zainteresowań, rozwijanie umiejętności plastycznych i estetycznych.

        Wszystkie prace wyeksponowano na korytarzu szkolnym przed biblioteką. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Wszystkie prace wykonano z niezwykłą starannością i niezwykłą pomysłowością dlatego, jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

        Komisja w składzie: p. I. Olszewska, p. P. Górska, p. G. Kowalska

        oceniła i przyznała następujące miejsca:

         

        PRACE PŁASKIE

        I miejsce – M. Gołębiewska kl. 1

        II miejsce – P. Hetmański grupa 6-latków

        III miejsce  A. Nowakowska kl. 1

        Wyróżnienia otrzymują: J. Rudziński kl. 1, Z. Lange grupa 6-latków, M. Rudzińska grupa 6- latków

         

        PRACE PRZESTRZENNE

        I miejsce  M. Tokarska kl. 3b

        II miejsce  M. Skorłutowska kl. 3b

        III miejsce  A. Pawłowska kl. 3b

        Wyróżnienia otrzymują: F. Pawlak kl. 3b, D. Mikiewicz kl. 1, J. Kowalski kl. 3b, A. Wolski kl. 2

         

        SPECJALNĄ NAGRODĘ OTRZYMUJE DUET KOLEGÓW Z KLASY 2: G. Pawłowski i K. Nitowski za pomysłową balonową sowę.

         

         

        Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Sowy wyszły Wam pięknie, każda była inna, ale każda wspaniała.

      • Mali matematycy. Gdzie mieszka matematyka.

      • W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy I przystąpili do projektu edukacyjnego "Mali matematycy. Gdzie mieszka matematyka".

        Projekt oparty jest na dziecięcej ciekawości i pasji, a zajęcia ukierunkowane na rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.

        Odkrywam z uczniami praktyczne zastosowanie matematyki!

        Podczas zajęć, które wplecione są w zajęcia z podstaw programowania uczniowie odkryją, że "królową nauk" mogą spotkać na każdym kroku - w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz. W ten sposób rozwiną swoją ciekawość, kreatywność, logiczne myślenie i co najważniejsze, przekonają się, że nauka o matematyce może być inspirującą formą zabawy. Zajęcia opierają się na gotowych scenariuszach fundacji. Są one pełne pomysłów i inspiracji, napisane we współpracy z naukowcami i zgodne z podstawą programowa. Dzięki nim przeobrażę bibliotekę w centrum nauki, a dzieci staną się "małymi naukowcami".

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

    • Logowanie