• Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Krubinie

Uczniowie z koła teatralnego 23 stycznia 2020 r. odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Krubinie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali sztukę teatralną pt. "Kopciuszek inaczej".

Wizyty w DPS są wieloletnią tradycją dla dzieci z koła teatralnego. Młodzi aktorzy, wcielając się w baśniowe postaci, w radosny sposób uczcili to święto. Występy artystyczne dostarczyły pensjonariuszom wielu wzruszeń. Wykonywane utwory muzyczne były inspiracją do wspólnego śpiewu i tańca. Nie zabrakło także życzeń dla mieszkańców Domu Pomocy oraz wspólnie odśpiewanego "Sto lat".

Pan Dyrektor w imieniu wszystkich mieszkańców podziękował dzieciom za efektowny występ, wręczył pamiątkową statuetkę oraz zaprosił do dalszej współpracy z placówką. To spotkanie było lekcją szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.

• Kopciuszek inaczej

6 grudnia 2019 r. dzieci z koła teatralnego wybrały się z mikołajkową niespodzianką do Niepublicznego Przedszkola "Stumilowy Las" w Ciechanowie. Przygotowana sztuka "Kopciuszek inaczej" była współczesną adaptacją znanej baśni Ch. Perrault, która przeniosła dzieci w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu przedszkolaki nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Aktorzy zaprosili małych widzów do wspólnego tańca "na zamku" u Kopciuszka i księcia.

W podziękowaniu za występ i wieloletnią współpracę opiekunowie koła otrzymali kubki "Przyjaciel Stumilowego Lasu", a uczniowie słodkie upominki oraz dyplom.

• Dzień Pluszowego Misia

• W bibliotece szkolnej, jak co roku 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków, przybyłych gości – panią dyrektor Iwonę Sapkowską, panią Honoratę Nowakowską z Urzędu Gminy oraz naszego misia – Miodka z projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

• Magiczny świat poezji Danuty Wawiłow

• Kolejne spotkanie to magiczny świat poezji Danuty Wawiłow. Zabawa z wierszami „O Rupakach”, „Trójkątna bajka” oraz „Dziwny pies” były świetną okazją do przeprowadzenia ciekawych zabaw integracyjnych, dydaktycznych, plastycznych, sprzyjały głównie rozwijaniu wyobraźni i twórczej ekspresji dzieci.

• Czerwony Kapturek poznaje grzyby

• Kolejne zajęcia inspirowane były bajką „Czerwony Kapturek poznaje grzyby”. Bajka ta niewątpliwie zainspirowała nas do podjęcia wybranej tematyki zawiązanej z lasem. Jesienią warto zająć się grzybami, dlatego zaprosiliśmy na zajęcia panią Dorotę Umińską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie.

• Spotkanie z...

• Wiersze autorki od dawna cieszą dużych i małych, a zabawa z wierszami „Najlepiej razem”, „Lokomotywa lądy odkrywa” czy „Motyle” stała się doskonałą inspiracją do ciekawych działań oraz spotkań międzypokoleniowych.

• Nasze przedszkole bierze udział w projekcie"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

• Dzieci wraz z nauczycielem bibliotekarzem wybrali grupową maskotkę – Misia o imieniu Miodek, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż w grupach przedszkolnych oraz w domach przedszkolaków. Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN: wychowanie do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Wiodące kompetencje kluczowe: porozumiewanie się w języku ojczystym.