• Z wizytą w schronisku

• 8 marca 2013 r. dzieci z grupy 5 i 6 – latków jako przedstawiciele naszej szkoły, pojechały do schroniska dla zwierząt w Pawłowie. Przedszkolaki przekazały zebrane dary, które przez miesiąc systematycznie przynosiły do biblioteki szkolnej: wiele kilogramów karmy, kaszy, konserw i innych potrzebnych produktów. Po teranie schroniska oprowadził nas jego pracownik, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedział nam wiele ciekawych, najczęściej smutnych historii, na temat przebywających tam 300 zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Dzieci z za­interesowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać najmłodszych mieszkańców, kilkutygodniowe szczenięta.

Mamy nadzieję, że przyjaciół zwierząt nie brakuje i będziemy mogli co rok wspomagać schronisko w miarę naszych możliwości.

Uczestniczyliśmy w tej akcji dzięki wrażliwości dzieci i ich Rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!