• Wycieczka do Warszawy uczniów klasy 7

          • 17 listopada uczniowie klasy VII wyruszyli pociągiem do stolicy. Pierwszym przystankiem ich podróży był escape room. Siódmoklasiści szaleli w pokojach szyfrów, zagadek i tajemnic do odkrycia. Było to 60 minut ekscytującej przygody i niezapomnianych emocji.

            Następnie udali się do ZOO,  czyli kolejnego magicznego miejsca. Spacer wśród ponad 12 000 zwierząt reprezentujących ok. 500 gatunków zakończyły zajęcia pokazowe pt.: „Czym się różni jaszczurka od traszki?”(świat płazów i gadów).Uczniowie zapoznali się z podstawami hodowli egzotycznych gadów w domu. Po kolei omawiane były poszczególne grupy gadów – żółwie, jaszczurki, węże i krokodyle. Młodzież miała możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi zwierzętami oraz eksponatami tj. skórami, wylinkami, pancerzami żółwi itp.

            Stały punkt każdej wycieczki – McDonald’s zakończył pobyt w Warszawie.

          • Laptopy dla uczniów

          • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Gumowie otrzymali laptopy w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia". Uroczystego wręczenia w obecności dyrektor szkoły Pani Iwony Sapkowskiej dokonał Wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski.

          • Eko lekcja

          • 16 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Eko Szkoła odwiedzili Klub Senior+ Gumowo, gdzie wraz z członkami Klubu przygotowali przepyszną zupę dyniową z zacierkami pokazując, w ten sposób jak możemy uniknąć marnotrawienia jedzenia. Dodatkowo z odpadów różnych tkanin wspólnie uszyli ozdoby bożonarodzeniowe które Klub przekaże do Polskiego Towarzystwa do walki z kalectwem w Ciechanowie. Dziękujemy za cenną "Eko Lekcję"!

          • Legenda o Świętym Marcinie

          • „Naśladujemy św. Marcina i czynimy dobro” to temat drugiego spotkania uczniów klas pierwszych z teatrzykiem Kamishibai. Tym razem dzieci dowiedziały się kim był św. Marcin i skąd wzięła się tradycja wypieku rogali świętomarcińskich. Podczas rozmowy dzieci podały wiele przykładów w jaki sposób mogą naśladować św. Marcina, żołnierza, który podzielił się płaszczem ze spotkanym żebrakiem. Pokolorowały rysunki przedstawiające różne sytuacje, w których okazujemy pomoc innym. Podczas zajęć wcieliły się również w postać poznanego z legendy mistrza piekarstwa Walentego i w przebraniach małych piekarzy z radością zwijały rogaliki i wyginały je na kształt podkowy. Spotkanie zakończyliśmy degustacją upieczonych smakołyków. Było pysznie i ciekawie. Serdecznie dziękujemy paniom, które pomogły nam w przygotowaniu tego słodkiego wypieku.

          • Piramida żywieniowa

          • W ramach projektu EKO szkoła, uczniowie wpadli na pomysł wykonania piramidy pokarmowej, która mogłaby stać się na długie lata ekspozycją na korytarzu szkolnym. Chodziło również o zaangażowanie w jej tworzenie uczniów klas 4–8.

            By projekt stał się rzeczywistością potrzebna była pomoc Rodziców. I tu ogromne podziękowania dla Taty Wiktorii Langę, który wykonał piękny stelaż .

            Uczniowie poszczególnych klas zostali poproszeni o wykonanie produktów na półki piramidy. Klasa IV dostała chyba najtrudniejsze zadanie bo nie chodziło o wykonanie produktu do spożycia tylko eksponaty przedstawiające aktywność ruchową i sen, nasi najmłodsi uczestnicy projektu poradzili sobie znakomicie. Pozostałe klasy :klasa 5, która otrzymała za zadanie wykonanie: owoców  i warzyw, klasa 6a: nabiału, klasa 6 b produktów zbożowych, klasa 7 mięsa, a klasa 8 tłuszczów.

            Produkty i eksponaty  można było wykonać dowolną techniką, były tylko dwa warunki – nie mogły to być produkty spożywcze gotowe typu masło, jajka, mleko, pomarańcze i drugi warunek – wysokość eksponatu nie mogła przekroczyć 15 cm. Prace uczniów nas miło zaskoczyły: pojawiły się przedmioty wykonane długopisami 3D i z drukarki 3D, rzeczy wykonane z drewna, masy solnej, plasteliny, styropianu itp.

            Wszystkim zaangażowanym w projekt bardzo dziękujemy.

            A piramida niech nam stale przypomina o zasadach zdrowego żywienia. W końcu - jesteśmy tym, co jemy.

          • Spotkanie warsztatowo - dyskusyjne

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu warsztatowo - dyskusyjnym z elementami TUS i arteterapii.

            Podczas zajęć młodzież była skutecznie zachęcana do aktywności, nawiązywania relacji, zachęcana do odkrywania nowych zainteresowań, uczona przydatnych umiejętności, informowana o zagrożeniach związanych z zachowaniami niebezpiecznymi. Uczniowie uczyli się jak żyć w świecie rzeczywistym/realnym, a nie w wirtualnej rzeczywistości.

          • Kreatywne warsztaty

          • Uczniowie klas I-III wzięli udział w kreatywnych warsztatach "Miasto mojego życia". Przy wykorzystaniu klocków budowali swoje wymarzone miasto. Dzięki zajęciom uczniowie uczyli się współpracy, organizacji czasu i przestrzeni, rozwiązywania problemów oraz nazywania własnych odczuć oraz emocji.

          • ,,Spooky Halloween Cookies'' wyniki

          • Konkurs na Halloweenowe ciasteczka został rozstrzygnięty.

            Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania (BARDZO DZIĘKUJEMY), dlatego tym bardziej trudno nam było wyłonić najlepsze ciastka.

            Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Marta Cichosz, Pani Marta Śmigielska i Pani Ewa Paradowska, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

            I miejsce - Amelia Nowakowska klasa IV

            II miejsce - Krystian Bulejak klasa IIIa, Jakub Prusiński klasa IIIb, Liliana Górska klasa Ib i Joanna Wolska z grupy 5 latków

            III miejsce - Aleksandra Nowakowska klasa IIb, Alan Skupińskai klasa V i Lena Witczak klasa IIa

            Wszystkim nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • Dzień Kundelka

          • Troszkę historii: Dzień kundelka to święto powołane najprawdopodobniej przez, nieistniejące już, Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka z Warszawy. Data święta nie jest przypadkowa i zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie  dzień po dacie wejścia w życie Ustawy (obowiązuje ona od 24 października 1997r.). Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.

            „Choć nie rasowy, to on ma w sobie ras wiele..., nos mokry, czułe serce..., najlepszym jest przyjacielem!!!

            W naszej szkole kundelki też miały swoje święto. Dzieciaki, podczas zajęć na świetlicy szkolnej tworzyły  własnego kundelka z przeróżnych rysunków psów, kartkę z ruchomym kundelkiem, rozpoznawały i kolorowały różne rasy psów.

            Była to też  doskonała okazja do przypomnienia im kilku zasad dotyczących odpowiedzialnej opieki nad psem . Dzieci za pośrednictwem strony internetowej Schroniska w Pawłowie zapoznały się z zasadami adopcji psów ze schroniska, poznały potrzeby schroniska, na zdjęciach obejrzały kundelki, które czekają na swój wymarzony dom.

            Ponadto dziewczyny z koła ekologicznego przeprowadziły ankietę . Uczniowie klas 4- 8 odpowiadali na trzy pytania:

            1. Czy masz psa?
            2. Jeśli tak, to czy to jest pies rasowy?
            3. Czy pies pochodzi ze schroniska?

            Oto wyniki ankiety:

            Z naszej krótkiej ankiety wynika, że większość uczniów ma w domu psiaki, połowa to kundelki, a 9 z nich pochodzi ze schroniska.

            Dzień kundelka skłonił nas do aktywnego udziału w akcji charytatywnej na rzecz zwierzaków z Pawłowa. Zbiórka karmy suchej, mokrej, ryżu, kasz, makaronów, ręczników, zabawek, misek, smyczy, obroży…trwa w naszej szkole do 3 grudnia. Zachęcamy właścicieli czworonogów i nie tylko do udziału w akcji. Kundelki w Pawłowie czekają!

          • „Teatrzyk Kamishibai na lekcjach religii”

          • Różańcowo znaczy misyjnie - pierwsza odsłona innowacji pedagogicznej „Teatrzyk Kamishibai na lekcjach religii”.

            Październik to miesiąc różańcowy i misyjny. Stąd też podczas trwającego Tygodnia Misyjnego zajęciami pt. „Różańcowo znaczy misyjnie” rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej dla klas Ia i Ib „Teatrzyk Kamishibai na lekcjach religii”. Co to jest Kamisibai? KAMISHIBAI - Papierowy Teatr - technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai). W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych podczas lekcji religii, które raz w miesiącu będą odbywać się w bibliotece szkolnej, zapoznają się z 9 wybranymi opowieściami religijnymi. W październiku, w pierwszej odsłonie teatrzyku dzieci wysłuchały i obejrzały opowiedziane w tajemnicach różańca wydarzenia z życia Maryi i Pana Jezusa. Następnie dowiedziały się, jakie modlitwy odmawiamy na różańcu, jak wygląda różaniec misyjny i co oznaczają różne kolory każdej dziesiątki. Później wykonały wspólnie różaniec misyjny i pomodliły się za misjonarzy.

          • Podróż w czasy PRL-u

          • 25 października uczniowie klasy 5, 6a oraz 6b spędzili niezwykle aktywny dzień w Warszawie. Najpierw przenieśli się w czasy... PRL-u. Następnie musieli wydostać się z pokojów pełnych zagadek. Na koniec poczuli się niczym prawdziwi piłkarze i poznali sekrety Stadionu Narodowego. To był bez wątpienia udany dzień.

        • Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi
          • Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

          • 24 października zakończyła się w naszej szkole zbiórka kasztanów i żołędzi. Chcielibyśmy wszystkim bardzo serdecznie podziękować, wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy 393 kg żołędzi i prawie 2300 kg kasztanów! To świetny wynik! Drodzy zbieracze - jesteście niesamowici! Klasa, która nazbierała najwięcej owoców, w przeliczeniu na jednego ucznia, otrzyma nagrodę. Również przewidziane są nagrody dla najlepszych zbieraczy indywidulanie. 

            Zwycięzców ogłosimy uroczyście podczas akademii z okazji Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

            Dziękujemy bardzo!

            Rada Rodziców

          • "Podróż dookoła świata"

          • 24 października grupa uczniów klas IV-VI wraz z pedagogami wzięła udział w warsztatach plastyczno-tanecznych "Podróż dookoła świata" w PCKiSZ w Ciechanowie. Zajęcia zostały sfinansowanie przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych uczniów.

          • Emotkowe Pożeracze Smutków

          • W Gumowie po raz trzeci przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu "Emotkowe Pożeracze Smutków" I to była dobra decyzja wzmacniamy relacje rówieśnicze, wymieniamy doświadczenia DUŻO ROZMAWIAMY, dobrze bawimy sie, a przy okazji szyjemy nasze tegoroczne emotki pojadą na oddział onkologii dziecięcej.

          • Wycieczka do Opinogóry

          • 19 października uczniowie klasy IIA i IIB pojechali na wycieczkę do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wzięli udział w warsztatach kaligraficznych i lekcji muzycznej.

    • Kontakty

    • Logowanie