• Zajęcia pokazowe

• 12 lutego młodzi ekolodzy z klasy 5ej zorganizowali (przy wsparciu i pomocy opiekuna koła i koordynatora projektu Ekoszkoła) zajęcia pokazowe dla dzieci ze świetlicy. Temat przewodni pokazów – tęcza. To zjawisko optyczne jest jednym z cudów natury, które możemy podziwiać na niebie, gdy podczas deszczu świeci słońce.

Na początku zajęć Antek wyjaśnił co to jest tęcza, jak powstaje?, czy można ją zobaczyć z samolotu? ,co znajduje się na końcu tęczy?. Potem, wykorzystując pomoce w postaci zestawów: jakie kolory ma tęcza?, drażetek skittles, barwników spożywczych, wody, talerzyków, kubeczków, cylindra miarowego Oliwia, Piotrek i Antek zaprezentowali proces mieszania się kolorów.

Kolorowanka – tęcza i słodki deser (wszystko w kolorach tęczy) plus piosenka o tym fascynującym i pięknym zjawisku optycznym zakończyły pokaz.

Mamy nadzieję, że teraz, gdy uczestnicy pokazu ujrzą tęczę to zatrzymają się na chwilę i będą podziwiać jej piękno. Przypomną sobie wtedy zasady powstawania tęczy i wymienią na głos wszystkie jej kolory w prawidłowej kolejności. Może nawet skuszą się na poszukiwanie skarbu na końcu tęczy…

• Podaruj walentynkę

• W dniach 5.02-13.02 zachęcamy do wrzucenia do skrzynki walentynek zakupionych w naszym sklepiku szkolnym. Prosimy o podpisanie kartek dla kogo i z której klasy. Kartki zostaną rozdane 14.02.2024r.

• Tłusty Czwartek

• Zgodnie ze staropolskim zwyczajem w tłusty czwartek uczniowie naszej szkoły zjedli pyszne pączki. Bardzo dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Dorocie Pawłowskiej.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• 6 lutego 2024 r. obchodzony jest ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole, działania związane z DBI, będą trwały przez cały tydzień. Rozpoczeliśmy od zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I-VIII, lekcji o zasadch kulturalnego zachowywania się w Internecie, konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, wystawy plakatów i prac uczniów.

Nauczycieli zapraszamy do udziału w webinariach, odbywających się w lutym i marcu 2024 – zapisy na stronie:

Rodziców i opiekunów zachęcamy do pogłębiania wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, materiały na stronie:

• Przypowieść o siewcy

• „Słuchamy Słowa Bożego – przypowieści Jezusa” to tytuł kolejnego spotkania dla uczniów klas pierwszych z teatrzykiem Kamishibai. Tym razem dzieci poznały przypowieść o siewcy oraz jej wyjaśnienie. Dowiedziały się, dlaczego nie wszystkie zasiane nasiona mogły wykiełkować i co mogą zrobić, aby przynosić „plon obfity”. Na koniec spotkania pani bibliotekarka wypożyczyła dzieciom książeczki z różnymi opowieściami religijnymi, aby czytając je razem z rodzicami w domu, mogły podzielić się „ziarnem” Słowa Bożego.

• Uczniowie szyją dla WOŚP

• W naszej szkole od trzech lat uczymy dzieci podstaw szycia. Ale czy tylko? Otóż nie szycie to integracja, miło spędzony czas, śmiech, satysfakcja. Podczas ferii szyliśmy dla ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

Bardzo się cieszymy, że gitara została wylicytowana podczas 32 Finału WOŚP! DZIĘKUJEMY!!!

• Choinka 2024

• 12 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Na to wydarzenie czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci. W tym roku oprócz typowej zabawy tanecznej uczniowie wzięli udział w animacjach, posilali się pysznymi słodkościami oraz otrzymali paczki od przybyłego na imprezę Mikołaja. Wszystko to zostało przygotowane przez członków i przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy !!!

• Dzień sprzątania biurka

• Dzień sprzątania biurka obchodzimy w każdy drugi poniedziałek stycznia, w tym roku 8 stycznia.

Święto ma swoje korzenie najprawdopodobniej w Stanach Zjednoczonych i związane jest przede wszystkim z pracą biurową i porządkami noworocznymi w wielkich korporacjach. Jest swoistego rodzaju zachętą do uporządkowania swoich szafek i szuflad, tak aby praca w nowym roku była przyjemniejsza i prostsza.

W kwestii sprzątania i porządku od lat ścierają dwie frakcje. Jedna twierdzi, że w bałaganie nie da się pracować, marnuje się czas na poszukiwania potrzebnych dokumentów, a człowiek nie może się skoncentrować.

Druga frakcja twierdzi, że nieład artystyczny świadczy o kreatywności i zaangażowaniu (sam Albert Einstein powiedział podobno: jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?). Nieład nieładem, ale nie ulega wątpliwości, że kubki po herbacie, puszki po napojach, brudne talerze, śmieci wysypujące się z kosza czy klejące plamy na biurku mogłyby raz na jakiś czas znikać z miejsca pracy.

W Polsce święto nie przyjęło się zbytnio, gdyż u nas porządki robi się z reguły przed świętami.

My postanowiliśmy troszkę „ odczarować” to wydarzenie i zachęcić uczniów do sprzątania biurka w miarę potrzeb (czyli często). Pogadanki przeprowadzone w klasach , plakaty informacyjne miały na celu przekonać uczniów, że takie zwyczajne posprzątanie biurka ma również wymiar ekologiczny.

Niektórzy nasi uczniowie zakasali rękawy, wzięli się do pracy a potem podzielili się z nami fotkami: przed sprzątaniem i po sprzątaniu.

Dziękujemy im za zaangażowanie i mamy nadzieję, że pytanie: czy święto raz w roku wystarczy?…będzie już tylko retoryką.

• Wieczór w szkole

• 5 stycznia 2024r. grupa piątoklasistów spędziła wieczór w szkole. Uczniowie zjedli wspólnie kolację, grali w planszówki, odkrywali swoje talenty muzyczne z pomocą karaoke, obejrzeli film. Czas, który spędzili razem był dla nich doskonałą formą rozrywki oraz sposobem na integrację. I choć zabawa trwała do 23.00, jej uczestnicy czuli niedosyt.