• Orzeł Informatyczny

• Dwóch uczniów klasy 7 zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Orzeł Informatyczny"

Dawid Borkowski zajął 13 miejsce w kraju a Aleksander Wróblewski 23 miejsce

Gratulujemy!

• Majowe Święta

• Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji.

W naszej szkole te święta zawsze są obchodzone uroczyście i tak też było w tym roku.

• Kwiecień miesiącem zdrowia

• Pod hasłem ,,Kwiecień miesiącem zdrowia" uczniowie klas 1-3 zgłębiali wiedzę na temat prawidłowego odżywiania i zalet jakie wynikają z prowadzenia zdrowego i akywnego stylu życia.

• Konkurs ekologiczny

• Kwiecień to miesiąc w którym ze względu na obchody Dnia Ziemi nasza uwaga kieruje się ku ekologii. Zagadnienia ekologiczne szczególnie dokładnie zgłębiali chłopcy z klasy 3a i 3b Michał Piekarski i Krystian Bulejak, którzy reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 zajmując IV miejsce Serdecznie gratulujemy!!!

• Dzień Patrona Szkoły

• 19 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona Szkoły. Część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły uświetnił także występ uczniów z I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy i nagrody w konkursach zorganizowanych w naszej szkole. Był to konkurs wiedzy o patronie i konkurs plastyczny na ilustrację do polskiej pieśni patriotycznej.

Przy tak ważnej okazji zostały wręczone także nagrody dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Informatyczny". Obdarowano Dawida Borkowskiego (który zajął 13 miejsce w kraju) i Aleksandra Wróblewskiego (który zajął 23 miejsce w kraju). Serdecznie gratulujemy.

Podczas akademii mogliśmy podziwiać wystawę "11 Pułkowi Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza w 100 rocznicę przybycia do Ciechanowa" udostępnioną przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Dziękujemy!

• W magicznym ogrodzie Ewy Buraczewskiej

• W piątek,12 kwietnia, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu poetyckim pt. "W magicznym ogrodzie Ewy Buraczewskiej", które odbyło się w Klubie Seniora+ w Gumowie.

• Historia życia św. siostry Faustyny Kowalskiej

• Obchodzony Tydzień Miłosierdzia Bożego stał się okazją do przybliżenia uczniom klas pierwszych postaci św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na początku spotkania w bibliotece szkolnej dzieci wysłuchały zaprezentowanej w teatrzyku Kamishibai historii życia Heleny Kowalskiej (późniejszej s. Faustyny). Poznały również różne formy kultu Bożego Miłosierdzia takie jak: obraz Jezusa z podpisem "Jezu ufam Tobie", święto Miłosierdzia, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia. Dowiedziały się, że w "Dzienniczku" znajdują się opisy spotkań św. Faustyny z Jezusem i jej duchowe przeżycia. Wykonały również kostkę z rysunkami związanymi z Bożym miłosierdziem i tekstem koronki. Pomoże ona dzieciom lepiej zapamiętać zdobytą podczas spotkania wiedzę. Na zakończenie układały puzzle przedstawiające s. Faustynę i obraz Jezusa Miłosiernego.

• Podziękowania od Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Debeściaki

• „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego". (Papież Franciszek). Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "Debeściaki" dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Gumowie za każdy gest dobrej woli. Cudowna jest świadomość, że są wśród Was ludzie, którym los człowieka z niepełnosprawnością nie jest obojętny.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• Dnia 9 kwietnia 2024r., uczniowie kl. II a uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprowadzonym przez Wicedyrektora szkoły Panią Martę Cichosz. Każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy tzn. odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wezwanie pomocy przez telefon oraz wykonanie najprostrzych czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

• Zajęcia dla dziewcząt

• W dniach 3-5 kwietnia odbyły się zajęcia skierowane do uczennic klas III-VI pt. "Miesiączka bez tabu" prowadzone przez położne z Medicus Clinik Ciechanów p. Monikę Kucińską i p. Ewę Traczewską. Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

• Wycieczka do Opinogóry

• 26 marca uczniowie klasy I a i I b pojechali na wycieczkę do Opinogóry. Celem jej były plastyczne warsztaty wielkanocne, przypomnienie tradycji związanych z tymi świętami, zapoznanie z dawnymi strojami oraz zwiedzenie zameczku Zygmunta Krasińskiego. Słoneczny dzień pozwolił też na chwilę zabawy na świeżym powietrzu.