• Z wizytą w Opinogórze

• 7 grudnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Romantyzm w Opinogórze.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz warsztatach o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowieści o dawnych aktywnościach zimowych, a także wzięły udział w warsztatach na których ozdabiały pyszne pierniczki. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

• Rekolekcje Adwentowe

• W dniach 5-6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych w kościele w Sulerzyżu, które prowadził o. Robert Serafinowski. We wtorek, z okazji obchodzonego odpustu ku czci św. Mikołaja, na zakończenie Eucharystii dzieci otrzymały od ks. prob. Krzysztofa Kosewskiego obrazki ze św. Mikołajem oraz słodycze.

• Mikołajki 2022

• 6 grudnia 2022 roku, we wtorek, obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Tradycyjnie wszystkich uczniów odwiedził Święty Mikołaj. W tym roku przybył z nim także Renifer, Elf i dwie Śnieżynki. Orszak przywitał uczniów świąteczną piosenką, wręczył wszystkim słodkie kalendarze adwentowe oraz poczęstował cukierkami. Wszyscy chcieli zrobić sobie zdjęcie z tymi wyjątkowymi Gośćmi, którzy przybyli do nas na specjalne zaproszenie Rady Rodziców.

• Wyjazd do Gąsiorowa

• Dnia 1 grudnia klasy Ia i Ib wybrały się na mikołajkowy wyjazd do Ośrodka Szkoleniowo – Integracyjnego „Młyn Gąsiorowo”. Dzięki zajęciom uczniowie poznali tradycje i zwyczaje z okresu Świąt Bożego Narodzenia. Wykonali ozdoby świąteczne oraz nauczyły się lepić pierogi.

• Zostań Świętym

• Uczniowie klas I-IV wzięli udział w organizowanym w naszej szkole konkursie „Chcesz uczcić Świętego – przebierz się za niego”. Uczestnicy konkursu najpierw zapoznali się z życiorysami różnych świętych, aby potem wcielić się w ulubionego patrona. Wśród ciekawie i pomysłowo przedstawionych postaci świętych są między innymi: św. Jan Paweł II, św. Stanisław Kostka, św. Agnieszka, św. Cecylia, św. Piotr, Maryja i św. Józef. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Gratulujemy.

• Wieczór w szkole - spotkanie integracyjne klas 8 i 7

• Bez lekcji, nauki, z perspektywą długiego weekendu przyjemnie spędza się czas z kumplami ze szkoły. Spotkaliśmy sie zatem w czwartkowe popołudnie, żeby się odstresować, zrelaksować i oczywiście zintegrować jako najstarsze dzieci w szkole. Jak było? Ekstra! Od walki na poduszki począwszy, przez fastfoodową ucztę, po zabawę w chowanego, film, klasowe tiktoczki, staszne - niestraszne opowieści, planszówki- żeby mózg wrócił na dobre tory i escape room - także w naukowym wydaniu. Coś dla duszy, ciała i umysłu.I tylko żal, że o północy trzeba było wracać do domu.

• Wycieczka klas Ia i Ib

• Dnia 17 listopada klasa Ia I Ib wybrały się na integracyjną wycieczkę do Opinogóry. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i lekcji muzealnej oraz zwiedziły oficynę.

• Szyjemy Radość!

• Jak już wiecie, w naszej szkole zarażamy szyciem. 15 listopada odwiedziły nas dwie wspaniałe babcie. Babcia Amelii Mróz i Babcia Mai Kociędy, obie pokazały nam jak uszyć piękne krasnale.

Bardzo im DZIĘKUJEMY!

• Dzień bez papierosa

• Dziś postawiliśmy na profilaktykę związaną ze zdrowiem. Gościliśmy w szkole panią Arletę Kamińską z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ciechanowie, która przekazała nam niezbędne informacje na temat chorób zakaźnych oraz zainicjowała działania związane ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Bardzo dziękujemy pani Arlecie za ciekawą prelekcj.

• Świętujemy Niepodległość

• Tak 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w Klubie Senior+ z Gumowa wraz z uczniami Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie oraz innymi zaproszonymi Gośćmi.

• Jesienne stworki - rozstrzygnięcie konkursu

• Przedstawiamy wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Jesienne stworki” Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, łącznie wpłynęło 42 prace. Każda z prac była wyjątkowa i bardzo piękna, przez co nasze Jury w postaci Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz Pani Katarzyny Młodzianowskiej, miały nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców! Komisja konkursowa była zachwycona kreatywnością i pomysłowością.

Nagodzone zostały następujące osoby:

I miejsce: Emil Krajewski

II miejsce: Aleksander Kosuda

III miejsce: Anna Gołębiewska

Wyróżnienia:

Marta Lazarska, Jakub Prusiński, Marcel i Larysa Kowalscy.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Wychowawcy świetlicy szkolnej