• Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko

• W środę 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w evencie na warszawskim Torwarze zatytułowanym "Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko". Jest to akcja edukacyjna programu Szkolny Klub Sportowy, w którym nasza szkoła uczestniczy od wielu lat. Jest to projekt o tematyce zdrowia i sportu. Detektyw Zdrówko zajmie się między innymi tematyką napojów energetyzujących. W wydarzeniu wziął udział Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz wspaniali sportowcy tacy jak: Iga Baugmart-Witan, Maria Andrzejczyk, Ilona Zaishliuk, Kuba Stankiewicz, Maciej Serafin, Mariusz Szarawara, Michał Podlaski, Kinga Grzyb, Kinga Jakubowska, Kacper Zahorski i Krystian Zagożdzyn. Były konkursy, zdjęcia i autografy. Wydarzenie koordynował p. Mariusz Rembowski przy współpracy z p. Michałem Burzyńskim i p. Joanną Olszewską. Udział w wydarzeniu był możliwy dzięki współpracy firmy Trans Pa ze szkołą, która umożliwiła bezpłatny przejazd naszych dzieci.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Do tradycji naszej szkoły należą obchody Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia, dlatego i w tym roku święto to zagościło w Gumowie. W dniach 5-6 października uczniowie klas III-VIII oraz nauczyciele wzięli udział w teście, sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia. Wyłonił on trójkę MISTRZÓW: Alicję Skoneczną (kl. III), Grzegorza Pawłowskiego (kl. V) oraz panią Izabelę Falęcką. Natomiast 9 października upłynął pod hasłem gier i zabaw matematycznych, w których wzięła udział cała społeczność uczniowska. To był naprawdę mądrze spędzony czas.

• Sportowy sukces

• Uczennice z klasy V, VI A i VI B zajęły wysokie 6 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w piątek 6 października na stadionie MOSiR w Ciechanowie. W biegach wzięła udział również drużyna mieszana z klasy IV oraz chłopięca z klas V-VI. Serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• 5 października w naszej szkole odbył się Dzień Pieczonego Ziemnika. O pyszny poczęstunek zadbali Rodzice. Dzieci mogły skosztować kiełbaski oraz ziemniaków prosto z ogniska. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII malowali jesienne obrazki na prześcieradłach, tworzyli ziemniaczane stworki, brali udział w zadaniach sprawnościowych takich jak żonglerka ziemniakami, obieranie kartofi na czas i wyścig w workach. Odpowiadali także na pytania związane z jesienią i malowały buzie. W międzyczasie dzieciaki bawiły się na szkolnym placu zabaw, tańczyły belgijkę lub odpoczywały na kocach.

Wszystko nie odbyłoby się bez pomocy Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników naszej placówki, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Dzień upłynął w niezwykle przyjemnej atmosferze, czego dowodem są poniższe zdjęcia.

• Obchody Dnia Chłopaka w klasach pierwszych

• Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z klasy 1 a i 1 b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do sali zabaw ,,Happy Park", gdzie aktywnie spędziły czas. Zabawy w tym magicznym miejscu wywołały wielką radość i naładowały wszystkich ogromną dawką optymizmu.

• „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

• W dniach od  5 do 20 września na terenie naszej szkoły trwała zbiórka elektroodpadów. Udało nam się zebrać ok. 700 kilogramów zużytego sprzętu. Taka akcja promuje wśród dzieci i młodzieży zachowania proekologiczne, podnosi świadomość na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ma też wymiar praktyczny – przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, a przy okazji daje możliwości pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo szkoła może liczyć na nagrody rzeczowe, w postaci materiałów biurowych.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej szkolnej akcji dziękujemy.

• 30. Akcja Sprzątania Świata

• „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także usuwanie dzikich wysypisk.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tą ważną akcję.

• Ekologiczny Piknik Rodzinny

• 15 września na terenie naszej szkoły odbył się "Ekologiczny Piknik Rodzinny". Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży przez zabawę to było główne założenie organizatorów. Chcąc wypracować w młodych ludziach przyjazne dla środowiska postawy i zachowania społeczne oraz zaszczepić w nich troskę o środowisko naturalne, organizatorzy pikniku przygotowali szereg atrakcji m.in.: stanowisko sadzenia roślin antysmogowych, „Eko pokój zagadek”, „bomby nasienne” i „Koło Fortuny z nagrodami”.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września to International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do świętowania i od samego rana tworzyli piękne prace, kolorowanki i wycinanki, oczywiście z motywem kropki w roli głównej.

• Bryły geometryczne

• Kształcenie wyobraźni przestrzennej to jedno z najtrudniejszych wyzwań na zajęciach matematyki. Pomocą w zdobywaniu wiedzy była wystawa brył geometrycznych przygotowana przez uczniów klas IV – VIII. Prezentowane modele powstały ze sklejonej siatki bryły, modułowego origami oraz w szkolnym laboratorium druku 3D. Poprzez zabawę uczniowie mogli utrwalić nazwy i kształty poszczególnych brył. Wystawa okazała się dobrym sposobem na przyjemną naukę nowych zagadnień matematycznych.